Газові пружини (амортизатор, газліфт)

КАТАЛОГ ТУТ

Газова пружина (газовий амортизатор, газліфт)— це різновид пружини, в якій, на відміну від звичайних металевих пружин, пружним елементом служить газ, що знаходиться в циліндрі і стискається поршнем під дією прикладеного до нього зусилля.

Як газ у пружинах даного типу може використовуватися повітря або азот під високим тиском, очищені від абразивних часток і вологи. Абразивні частинки призводять до збільшення швидкості зносу поршня та стінок циліндра. Згідно із законами термодинаміки, під час процесів стиснення і розширення газ у циліндрі нагрівається і охолоджується, що періодично приводить до конденсації вологи. Це небажаний ефект, оскільки він прискорює корозію деталей пружини. В газі під поршнем повинна бути присутньою невелика кількість мастила.

На відміну від рідинних пружин, газові пружини забезпечують більший хід поршня, але менші зусилля на штоці.


Газові пружини з гідрокомпенсатором додатково наповнюються мастилом. Мастило демпферує поршень в кінцевому положені.
Додатковою перевагою пружин є можливість їх монтажу в різних позиціях. 

Робоча температура газових амортизаторів:
- від 20 ° С до + 80 ° С (номінальна сила газової пружини розраховується при температурі 20 ° С). Пружини для високих температур доступні за запитом.

Встановлення газової пружини:
Монтувати газовий амортизатора найкраще напрямком до низу, що уможливлює ефективне гідравлічне демпфірування. Під час збірки переконайтеся, що газова пружина знаходиться в нейтральному положенні. Поршневий стержень газової пружини не можна змащувати.

Кожна газова пружина має ресурс до 30000 циклів. Тести показують можливе падіння сили до 10%. Протягом перших двох років деградація газової пружини не повинна перевищувати 8%. Безпосередній вплив на ресурс мають умови використання, тобто пил, бруд, температура тощо.

ТАКОЖ ДОСТУПНІ КРІПЛЕННЯ РІЗНИХ КОНФІГУРАЦІЙ

D1 [мм] D2  [мм] Сила демпфірування F1 [N]
min - max
Шток [мм] X Fmax. [N]
6 15 30 - 400 150 1,30 50
8 19 50 - 750 250 1,35 60
10 22 50 -1150 400 1,40 80
14 28 300 - 2100 500 1,50 80

Монтувати газовий амортизатор найкраще напрямком до низу, що уможливлює ефективне гідравлічне демпфірування.

Використання газових пружинВикористання газових пружинВикористання газових пружин