Вакуумне обладнання

Вакуумне обладнання виробника VMECA

Вакуумна техніка – це окрема група механізмів та приладів, які використовують з метою створення, підтримки, вимірювання та використання вакууму в наукових, виробничих та інших цілях. До вакуумної техніки належать вакуумні насоси, помпи, вакуумні мати, вакуумні присоски, вихрові канальні повітродувки, пристрої вимірювання тиску та різного роду вакуумна арматура. Використання вакуумного обладнання дуже широке: електроніка, прискорювальна техніка, хімічна, фармацевтична, сільськогосподарська сфери, ядерна енергетика. За допомогою вакуумного обладнання можна виготовляти надчисті матеріали.

Вакуумний насос

Для можливості створення вакууму ежекторним насосом потрібно здійснити подачу на нього стиснутого повітря під тиском 4-6 Бар. Повітря проходячи через спеціальні форсунки здійснює ротаційний рух через що утворюється розрідження. Витрата повітря (розрідження) на вході залежить від витрати стиснутого повітря, що подається.

Вакуумні присоски

Існують для з’єднання рухомих систем з виробом, тому вони мають відповідати багатьом вимогам. Ці елементи також використовують для захвату та переміщення предметів. Правильний та відповідальний підбір вакуумної присоски забезпечує надійну роботу вакуумної системи. 

Вихрові канальні повітродувки

Це аеродинамічні машини, які використовуються з метою отримання необхідного тиску, вакууму чи розрідження у вентиляційних системах, системах вакуумних столів тощо.

Вакуумні мати

У нас Ви можете знайти та придбати за вигідними цінами необхідне вакуумне обладнання виробника VMECA та отримати фахову консультацію. Звертайтеся за детальною інформацією!

КАТАЛОГИ ТУТ


Вакуумна техніка

ПНЕВМАТ співпрацює з відомими постачальниками вакуумного обладнання та аксесуарів. Основний профіль виробництва цих компаній - це рішення в області вакуумного транспортування та створення вакууму середнього рівня. Багаторічний досвід дозволяє нам розробити найкращі та найбільш економічні рішення для різних вимог наших клієнтів. Вакуумна технологія, що використовується в промислових умовах, здатна створити вакуум до, так званого, рівня середнього вакууму. Залежно від рівня вакууму, який хочемо отримати, для його виробництва найчастіше використовуються вакуумні насоси (ежекторні або електричні) та вакуумні вентилятори.

Вакуум, технічні параметри:

В експериментальній фізиці, залежно від тиску, розрізняємо наступні види вакууму:

  • Низький вакуум   300….1 mbar;
  • Середній вакуум 1…10-3 mbar;
  • Високий вакуум  10-3…10-7 mbar;
  • Дуже високий вакуум 10-7…10-12 mbar;
  • Надзвичайно високий вакуум 10-12…10-14 mbar;
  • Космічна порожнеча (простір, космос) 10-7…10-16 mbar;
  • Абсолютний вакуум (досконалий) 0 bar.

Технологія розрідження – терміни і позначення

В розмовній мові існує багато термінів і позначень для визначення тиску нижчого за атмосферний. Тому важливо застосовувати однакові терміни. В таблиці наведені розповсюджені терміни для розрідження

Термін Од. виміру
Розрідження -kPa bar
Абсолютний тиск inHg mm H2O
% вакууму mmHg torr
Від'ємний тиск hpa mbar

Що таке вакуум

Використовуючи терміни: вакуум, форвакуум, негативний тиск, засмоктування ітд. Ми маємо на увазі тиск нижчий за атмосферний, що є тиском повітряної маси, яка знаходиться над нами. Одночасно, про вакуум ми говоримо, коли в окремій зоні є повітря з тиском меншим ніж атмосферний тиск.

На рівні моря це зазвичай: 1,013 mbar = 101.3 kPa.

1 Па = 1 Н/м² означає, що повітряна маса з площею поперечного перерізу 1 м² діє на земну поверхню з силою приблизно 100000 Н. Знижуючи тиск у закритому просторі, ми створюємо умови для атмосферного тиску, що стає потенційним джерелом енергії. У промислових умовах ми можемо створити розрідження на рівні середнього вакууму. Високий вакуум можливий тільки в лабораторних умовах, тоді як абсолютний вакуум – це чисто теоретична концепція. Фізично існує тільки один вид «тиску» і починає рахуватись від «0» або абсолютного вакууму. Все, що вище нуля – це тиск, що називається абсолютним тиском. Нормальний атмосферний тиск (101,3 kPa) використовується, як еталон. Звідси пішов термін «позитивний» та «негативний тиск». Раніше використовувалось «% вакууму» і в цьому визначенні 0% - це атмосферний тиск і 100% абсолютний вакуум. В результаті у промисловості  - kPa одиниця, що відповідає % вакууму. У хімічній промисловості та у сферах діяльності, де використовується високий тиск, найчастіше використовується mbar. Дуже важливо чітко визначити одиницю, яку потрібно використовувати в конкретному випадку. На нашій інтернет сторінці використовується одинця kPa (так як в промисловості), а для лабораторних насосів використовується mbar абсолютні.

Необхідна енергія на різних рівнях вакууму.

Величина енергії, необхідна для форвакууму, зростає асиметрично до безкінечності разом із ростом величини форвакууму. Для отримання оптимального обміну енергії потрібно вибрати найнижчий форвакуум. Щоб проілюструвати величину необхідної енергії можна навести приклад ходу поршня в циліндрі (поршневий насос). Згідно закону Бойля при постійній температурі тиск (р) газу  є пропорційний його об’єму (V): P. x V. = P1 x V1

Це означає, що збільшення об’єму викликає зниження тиску. При зростаючому поршню зростаюча відстань покаже збільшення потрібної енергії. На практиці температура не є постійною. Однак, при повільній дії, ефекту температури можна уникнути.

Необхідна енергія при збільшеному форвакуумі.

Графік показує енергетичні потреби при збільшенні форвакууму. Як бачимо, енергетичні потреби різко зростають вище 90-kPa, тому рекомендуємо використовувати форвакуум, що не досягає вище цієї позначки.

Детальніше про вакуум тут